اخبار و مقالات

14

گزارش پنجمین سمپوزیوم مدیران حرفه ای پروژه

پنجمین سمپوزیوم مدیران حرفه ای پروژه پنجشنبه 11 آبان ماه در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد .در این گردهمایی که متشکل از جمعی از مدیران پروژه ها و مدیران عامل برخی شرکتها و علاقمندان و فعالان حوزه مدیریت پروژه بود، درباره مباحث گوناگونی از جمله اقتصاد مقاومتی پروژه ، مدیریت چابک پروژه ، پروژه های کارآفرینی و مشکلات و راهکارهای مدیریات پروژه در بخش خصوصی تبادل نظر شد و صاحبنظران و فعالان به ایراد سخنرانی پرداختند.

پنجمین_سمپوزیوم_مدیران_حرفه_ای_پروژه
در ابتدای جلسه مهندس محمد حسن موسوی ، دبیر سمپوزیوم با ایراد سخنانی برنامه های پیش روی سمپوزیوم را شرح دادند و لازمه موفقیت در مدیریت پروژه ها را عشق به این کار عنوان کردند ،چرا که بدون آن نمی شود از شکستها یاد گرفت و ادامه داد.

دکتر اصغر ابراهیمی اصل عضو هیئت مدیره آستان قدس در خصوص مشکلات عدیده ای که کشور با آن رو به رو است سخنانی عنوان کردند و از عدم کارایی دانشگاهها و مراکز آموزشی در تربیت مدیران و کارشناسان با دانش فنی بالا سخن گفتند و از ضرورت توجه به این مقوله یاد کردند که در صورت عدم توجه به آن دچار خسارتهای جبران ناپذیری خواهیم شد.

پنجمین_سمپوزیوم_مدیران_حرفه_ای_پروژه
در ادامه مهندس محمد عطاردیان از افراد کارکشته و قدیمی این حوزه در خصوص نیاز و ضرورت توجه به بخش خصوصی صحبت کردند و از دولت خواستند تا با حمایتهای حداقلی باعث تقویت و استقلال بخش خصوصی شود. دکتر کامران رضایی ، مدیر عامل شرکت توف نورد ایران ، از عدم وجود استراتژی مشخص در پروژه ها انتقاد کردند و عنوان کردند که باید جلوی اتلاف منابع گرفته و به مقوله پایداری یا Sustainability در پروژه توجه ویژه ای شود. دکتر رامبد باران دوست نقطه موفقیت پروژه ها را تیم سازی و تیم شدگی عنوان کردند و به تبیین مشکلات سازمانها در مرحله رسمی شدن، پرداختند. دکتر سعید محمدی ، عضو هیئت علمی دانشکده ی کار آفرینی دانشگاه تهران در خصوص مفهوم جدید کار آفرینی و نقش سرمایه های اجتماعی در پروژه ها صحبت کردند.

پنجمین_سمپوزیوم_مدیران_حرفه_ای_پروژه
در بخش بعدی مهندس سعید مقدسی مدیر عامل شرکت کامپیوتر وروشهای مکانیزه درباره مدیریت کارآفرینانه پروژه ها به ایراد سخنانی پرداختند. ایشان نیاز مدیریت پروژه نوین را وجود ابر مدیران پروژه عنوان کردند. ابر مدیران پروژه کسانی هستند که روحیات خارق العاده و ذهنیت کار آفرینانه دارند و شانس بسیار بالاتری برای رسیدن به اهداف پروژه ایجاد می کنند.

مهندس_سعید_مقدسی
در ادامه سمپوزیوم مهندس خسرو رودانی ، مدیر عامل شرکت جندی شاپور از دلایل عدم موفقیت کنسرسیومهای داخلی گفتند و مهندس سعید حامد نیا در خصوص پروژه های تحویل محور سخن گفتند. همزمان با بخش اصلی سمپوزیوم ، کارگاه اصول و راهکارهای اجرای استراتژی های پروژه با حضور دکتر عباس خدادادی برگزار شد. مهندس علیرضا مختار ، مدیر امور قراردادی گروه سرمایه گزاری تات درباره چالش های قراردادی در ابرپروژه های ساختمانی نکاتی را عنوان کردند و مهندس علیرضا مختار از واردات بی رویه و خارج از ضرورت انتقاد کردند و مشکل کشور را فقر تکنولوژی عنوان کردند. و در بخش پایانی سمپوزوم، دکتر عرفان لاجوردی مدیر عامل موسسه ی فرصت و مهندس سینا قاضی، مدیر عامل شرکت دوناب به ترتیب به موضوعات قراردادهای مشارکت دولتی-خصوصی و شکست‌های دوست‌داشتنی من ، به ایراد سخنانی پرداختند.

cms
شرکت کامپیوتر و روشهای مکانیزه حضور فعالی در این سمپوزیوم داشت و در حاشیه برگزاری این مراسم سعی کرد محصولات خود را برای مدیران شرکتها و نمایندگان آنها معرفی کند و با تعامل با سازمانهای مختلف و درک نیاز شرکتها و چالشهای پیش روی آنها ، راهکارهایی را برای بهبود محصولات خود در نظر بگیرد.
 در پایان مراسم از حامیان و همراهان سمپوزیوم با ارائه لوح و تندیس تقدیر و تشکر شد و تمامی شرکت کنندگان گواهی نامه شرکت در پنجمین سمپوزیوم مدیران حرفه ای پروژه دریافت کردند.

تهیه و تنظیم : مریم عیسی زاده
تعداد مشاهده خبر: (604)
گروه خبر: اخبار
کد خبر: 1288