18

نرم افزار بازرسی و نظارت چگونه ایمنی را در سازمان شما افزایش می دهد؟

کنترل و بازرسی که به وسیله قلم و کاغذ انجام می شود ، هر چقدر هم که دقیق باشد ولی همواره با مشکل ورود اطلاعات غلط رو به روست. از ابتدایی ترین دلایل آن می توان به بد خط بودن کسی که اطلاعات را وارد میکند و یا حتی فراموش کردن پاسخ به برخی سوالات چک لیستها و ... اشاره کرد. نتیجه این اشتباهات کوچک چیست؟ در یک جمله می تون گفت: افزایش ریسک ایمنی تجهیزات و تاسیسات و سلامتی کارکنان و مسئولین فنی. بازرسی هایی که از طریق چک لیستهای الکترونیکی توسط یک قطعه سخت افزاری هوشمند مانند موبایل یا تبلت انجام می گیرند به بازرس این اجازه را می دهند که اطلاعات دقیق و با جزئیات کاملتری را جمع آوری کند که باعث افزایش قابل ملاحظه ایمنی سازمان و کاهش ریسک های ناشی از اطلاعات نادرست می گردد.


نرم_افزار_بازرسی_و_نظارت
نرم افزار بازرسی و نظارت به 5 روش زیر باعث تقویت ایمنی در سازمانها می شود:


* با استفاده از یک نرم افزار بازرسی و نظارت ، استانداردها و پاسخهای مورد انتظار از قبل تعریف می شوند و همزمان که هر سوال چک لیست پاسخ داده می شود با مقداری که به صورت استاندارد باید باشد مقایسه می شود و این امکان را به مسئول سامانه میدهد که به راحتی قسمتی را که با استانداردها انطباق ندارد شناسایی کند.

* نرم افزار بازرسی و نظارت این امکان را ایجاد می کند که بسته به نوع فعالیتی که هر سازمانی انجام میدهد که می تواند در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی ، مخابرات، تلکام ، عمران و .... باشد، تمام شاخصهای ارزیابی مربوط به هر تجهیز یا قطعه خاص را بسنجد و اگر مشکلی وجود داشت آن را اطلاع دهد. این امر باعث می شود که گزارشاتی واقعی تولید شوند و در صورتی که تجهیزی با مشکل اساسی روبه روست در اولین فرصت تیمهای مربوط برای حل موضوع ارسال شوند.

* بازرسی و نظارت به این شیوه مدرن از اتلاف زمان جلوگیری میکند در واقع چرخه فرایند بازرسی اعم از بازدید و تهیه گزارشات ،به وسیله این نرم افزار به طور چشمگیری کوتاه می شود که این بدین معنی است که مدیران می توانند در مدت زمان کوتاه تری تعداد خطرات بیشتری را کشف ، بررسی و رفع و رجوع کنند.

* جمع آوری اطلاعات از طریق نرم افزار بازرسی و نظارت ، اطلاعات دقیق تر و در زمان کوتاه تری را در اختیار مدیران سازمان قرار می دهد، آنها می توانند عکس العمل های سریعتری داشته باشند و اگر دستگاه یا قطعه ای نیاز به خارج از سرویس بودن برای مدت زمانی را دارد ، این زمان نیز کاهش پیدا کند. علاوه بر آن چون در این نرم افزار از چک لیستهای الکترونیکی استفاده می شود ، می توان به سادگی و سرعت چک لیستها را تغییر داد و یا آپدیت کرد که این مورد هم مقدار قابل ملاحظه ای از اتلاف وقت را می کاهد.

* امتیاز دیگری که یک نرم افزار بازرسی و نظارت در اختیار شما قرار می دهد این است که شما امکان ارسال هرگونه فایل اعم از عکس و فیلم و حتی اسکن QR کد را در اختیار شما قرار می دهد. این بدین معنی است که بازرس در زمان پر کردن گزارش بازرسی، مدرک و مستنداتی که در اختیار دارند را نیز به همراه گزارش خود برای سازمان ارسال می کنند. که این باعث می شود گزارشات ارسالی مفیدتر باشند و ابهامات بیشتری را روشن کنند.

در پایان لازم به توضیح است که استفاده از یک نرم افزار بازرسی و نظارت مزایای بسیاری برای شما فراهم میکند. فارغ از اینکه شما در حوزه نفت و گاز هستید یا راه و ساختمان ، در زمینه مخابرات و تلکام فعالیت می کنید یا معادن و صنایع . در هر زمینه ای که نیاز به بازدیدهای دوره ای داشته باشید این نرم افزار راه را برای شما هموار می کند. به خصوص در زمینه تامین ایمنی تجهیزات و پرسنل نقش غیر قابل انکاری ایفا می کند چرا که ایمنی در سازمانها نه فقط یکی از دغدغه های مدیران که اصلی ترین دغدغه آنهاست.

تهیه و ترجمه : مریم عیسی زاده

 نرم افزار بازرسی و نظارت _ کاتالوگ

تعداد مشاهده خبر: (743)
گروه خبر: بازرسی و نظارت
کد خبر: 1309

اخبار و مقالات