اخبار و مقالات

30

چطور نرم افزار CMMS خود را آزمایش کنیم؟

استفاده از CMMS اتفاق جدیدی نیست ، مدتهاست که سازمانها و شرکتهای مختلف از نرم افزار نگهداری و تعمیرات استفاده می کنند. اما تکنولوژی هر روز رو به پیشرفت است. شما ممکن است از یک نرم افزار نت استفاده کنید اما آیا از کارایی نرم افزار قدیمی خود اطمینان دارید؟ چطور می توانید آن را تست کنید ؟ آیا این نرم افزار نیازهای شما را برطرف می کند؟ تست و یا آزمایش یک قطعه و یا یک فرایند ممکن است کار پیچیده ای نباشد اما وقتی بحث آزمایش نرم افزار نگهداری و تعمیرات به میان می آید، کار کمی پیچیده می شود. زمانی که شما از نرم افزار نت برای مدتی استفاده می کنید ، کل سیستم کاری شما با آن یکپارچه می شود به همین دلیل ممکن است یک اشتباه کوچک فرایند کاری سازمان شما را دچار مشکل کند. از طرفی هم ممکن است نرم افزار شما از رده خارج شده باشد و نیاز به یک سامانه نگهداری و تعمیرات جدیدتر داشته باشید، پس این ریسک را باید بپذیرید و آزمایش را انجام دهید. حال اینجا ما راهکارهایی برای انجام بهتر این تستها به شما ارائه می دهیم.

تعمیرات_نگهداری

برنامه خود را بررسی کنید


وقتی که نگاهی دوباره به نرم افزار CMMS خود می اندازید ، شما باید بدانید که جایگاه هر چیزی کجاست؟ نه فقط فرایندهایی که از طریق نرم افزار انجام میگیرید بلکه کلیه ارتباطات و ورودی و خروجی های نرم افزار را بدانید. این دانش به شما اجازه می دهد که بفهمید مشکل کجاست. زمانی که همه قطعات و کوچکترین ارتباطات و فرایندها را چک می کنید ، یافتن مشکل ساده می شود. برای انجام این کار به کارهای روزانه ای که توسط نرم افزار انجام می شود رجوع کنید و آنها را بررسی کنید از کوچکترین و ریزترین فرایندها هم نگذرید همه را مو به مو بررسی کنید ، این کار ممکن است کمی زمان بر باشد اما این مرحله اهمیت حیاتی دارد ، وقتی مشکل را پیدا نکنید راه حل را هم نخواهید یافت و این خود باعث می شود در نهایت زمان بیشتری را از دست بدهید. پس همه چیز را به صورت دقیق بررسی کنید.

بازرسی های ماهانه نرم افزار نگهداری و تعمیرات


بهترین روش برای رفع و رجوع کردن مشکلات در فرایندهای کاری ، جلوگیری از به وجود آمدن آنهاست و یا حداقل حل و فصل آنها زمانی که در مرحله ابتدایی قرار دارند و به مشکلی بزرگ تبدیل نشده اند. برای این اتفاق بهترین روش این است که خود را به بازرسی های ماهیانه عادت دهید. یعنی بازرسی ماهانه از نحوه فعالیت نرم افزار نگهداری و تعمیرات به صورت یک ضرورت در بیاید. با این کار شما هر ماه تمام جزئیات را بررسی می کنید و اجازه نمی دهید که یک مشکل کوچک ماه ها در سامانه شما وجود داشته باشد و هر روز بزرگتر شود چرا که گاهی زمانی به این مشکل پی می برید که خیلی دیر شده است و یا اینکه حل آن بسیار مشکل تر شده است و روزها و شاید هفته ها زمان لازم است که بتوان آن را حل کرد.

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که آزمایش و تست نرم افزار نگهداری و تعمیراتی که در حال استفاده است ، باید به شما این آگاهی را دهد که آیا نرم افزار شما کارایی لازم را دارد یا خیر. اگر از کارایی لازم برخوردار نیست می توانید آن ار به روز رسانی کنید و یا اینکه از نرم افزار نگهداری و تعمیرات شرکت کامپیوتر و روشهای مکانیزه استفاده کنید.

تهیه و تنظیم : مریم عیسی زاده 

نرم افزار نگهداری و تعمیرات - کاتالوگ

تعداد مشاهده خبر: (345)
کد خبر: 1316