اخبار و مقالات

18

مشکلات پیش روی مدیران سازمان های حمل و نقل در رابطه با مدیریت ناوگان خودرویی

با توجه به رشد چشمگیر صنعت حمل و نقل، دارندگان وسایل نقلیه، بویژه سازمان ها و شرکت های حمل و نقل در رابطه با مدیریت ناوگان خودرویی خود همواره با مشکلات متعددی رو به رو هستند. اما خوشبختانه با پیشرفت فناوری، بسیاری از این مشکلات قابل حل می باشند. تعدادی از مشکلات مدیران این سازمان ها و راه حل های ارائه شده از طریق ردیابی ناوگان خودرویی در ادامه شرح داده خواهد شد.
زمان طولانی عملیات

در بسیاری از مواقع ، بدون وجود سیستم های کنترلی و ردیابی، برنامه زمانی مختل شده، در نتیجه زمان عملیاتی شما افزایش می یابد. پیامد و نتایج این مشکلات هنگامیست که زمان رسیدن رانندگان به مقصد از برنامه زمانی تعیین شده طولانی تر می شود. هر چه حساسیت کالای در حال حمل نسبت به زمان بیشتر باشد، پیامد ناشی از عقب افتادن از برنامه زمانی قابل چشم پوشی نبوده و زیان بار خواهد بود. این مشکل از رایج ترین مشکلات مدیران ناوگان خودرویی است که از دو مساله دیگر ناشی می شود.
مسیریابی غیر بهینه

بدون وجود سیستم ردیابی ناوگان حمل و نقل، ردیابی مسیر پیمایشی رانندگان بسیار دشوار خواهد بود. از طریق استفاده از نرم افزار ردیابی ناوگان خودرویی با توجه به نمایش لحظه به لحظه مسیر پیموده شده ناوگان و پیمایش این مسیر و با توجه به در نظر گرفتن مسیرهای پر ترافیک در ساعات خاصی از شبانه روز، امکان برنامه ریزی و انتخاب بهینه ترین مسیر تردد برای رانندگان خود را فرآهم کنید.
عدم توانایی در پایش توقف رانندگان

گاهی دلیل دیر رسیدن به مقصد و اختلال در برنامه زمانی، توقفات طولانی مدت و یا غیرقابل قبول رانندگان می باشد. اما آیا کشف چنین چیزی بدون وجود اطلاعات دقیق از این توقفات امکان پذیر می باشد؟ مسلما هرگز چنین چیزی امکان ندارد، مگر اینکه اطلاعات دقیق و لحظه به لحظه از عملکرد رانندگان خود در دست داشته باشید. بدین ترتیب علت توقفات و یا وجود مشکلاتی که سبب چنین توقفاتی شده برای شما روشن خواهد شد و بدین ترتیب قادر خواهید بود کنترل برنامه زمانی خود را در دست داشته باشید. البته که به کمک این روش از سختگیری های بی مورد به رانندگان نیز کاسته خواهد شد. چرا که همیشه تمامی رانندگان بدون علت قابل قبول توقف نخواهند داشت و تنها در زمان اضطرار مجبور به این کار خواهند شد.
عدم تشخیص رانندگان متعهد

بدون وجود سیستم جامع کنترلی، تشخیص رانندگان متعهد از رانندگان غیر متعهد و بی توجه به استانداردهای مورد نظر شما، دشوار است. این سیستم با پایش و کنترل عملکرد رانندگان، به شما امکان می دهد تا رانندگان خوب خود را شناسایی کنید، به آنها پاداش دهید و یا در صورت لزوم کلاس های آموزشی برای بهبود عملکرد رانندگان برگزار نمایید.
تخمین های نادرست به دلیل عدم وجود برنامه

بدون وجود سیستمی برای پایش و کنترل وضعیت ترافیکی و جاده ای، برای برنامه ریزی و تخمین درست زمانی دچار چالش خواهید شد و احتمالا زمان رسیدن به مقصد را خوشبینانه و یا بدبینانه تر از حالت واقعی تخمین خواهید زد. لذا ممکن است رانندگان شما برای رسیدن به مقصد در موعد مقرر، مجبور به رانندگی با سرعت غیرمجاز شوند که این مسأله علاوه بر به خطر انداختن جان آنها، سبب زیان مالی به کالا و سازمان شما شده و ترمز های شدید و شتاب زیاد خودرو نیز سبب استهلاک ناوگان خودرویی نیز خواهد شد. ادامه دارد...
ردیابی_ناوگان_خودرویی4

تهیه و ترجمه : پریسا قریب نژاد

 نرم افزار مدیریت ناوگان خودرویی - کاتالوگ

تعداد مشاهده خبر: (97)
کد خبر: 1319