اخبار و مقالات

30
چکیده: استفاده از CMMS اتفاق جدیدی نیست ، مدتهاست که سازمانها و شرکتهای مختلف از نرم افزار نگهداری و تعمیرات استفاده می کنند. اما تکنولوژی هر روز رو به پیشرفت است. شما ممکن است از یک نرم افزار نت استفاده کنید اما آیا از کارایی نرم افزار قدیمی خود اطمینان دارید؟ چطور می توانید آن را تست کنید ؟ آیا این نرم افزار نیازهای شما را برطرف می کند؟ تست و یا آزمایش ... ادامه »
26
چکیده: تمامی سازمان ها همواره با چالش هایی از قبیل هزینه ، افراد، زمان و همچنین افزایش سودآوری برای سازمان رو به رو هستند. بدین منظور، افزایش حداکثری عملکرد تجهیزات در سازمان با پایین نگه داشتن سطح منابع مورد استفاده، برای مقابله با چنین چالش هایی، همواره راه گشا خواهد بود. استفاده از نرم افزار نگهداری و تعمیرات با مکانیزه کردن روند تعمیرات، سبب کاهش ه... ادامه »
04
چکیده: یکی از مهمترین جنبه های نگهداری و تعمیرات پیشگویانه استفاده از نرم افزار نگهداری و تعمیرات برای جمع آوری داده های کارکرد تجهیزات می باشد که نرم افزار پس از جمع آوری این داده ها و تحلیل آنها، نتایج و اطلاعات به دست آمده را در قالب گراف برای تصمیم گیری در اختیار مدیران قرار می دهد. برای مثال گراف زمان کارکرد یک تجهیز ممکن است نمایشگر کارکرد بیش از... ادامه »
14
چکیده: صنعت مدیریت نگهداری دارایی ها و تجهیزات هر چه بیشتر به سوی نوآوری و پیچیدگی در حال حرکت است. در دهه های گذشته شاهد رشد قابل توجه روند مکانیزه کردن سیستم های مدیریت نگهداری و تعمیرات بوده ایم و می توان گفت با ورود مدیران نسل جدید که توجه و علاقه زیادی به تکنولوژی دارند ، صنعت نگهداری و تعمیرات یا نت جهش بلندی را تجربه می کند. در حالی که این انقل... ادامه »
30
چکیده: استفاده از نرم افزار نگهداری و تعمیرات در سازمان ها، ضمن ایجاد یک برنامه نظام مند تعمیرات و نگهداری، سبب جلوگیری از خرابی های ناگهانی در تجهیزات و قطعات که گاها موجب توقف خط تولید می گردد، می شود. با تغییر از نت واکنشی(Reactive) به نت پیشگیرانه و کنشگرایانه (Proactive) ضمن کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات، سبب افزایش طول عمر و بهره وری تجهیزات می گ... ادامه »
صفحه 1 از 4اولين   قبلي   [1]  2  3  4  بعدي   آخرين