03

گزارش اولین نمایشگاه صنعت حمل و نقل هوایی ایروپرشیا

اولین نمایشگاه بین المللی صنعت حمل و نقل هوایی تجهیزات فرودگاهی با حضور مقامات مختلف و مشارکت ده ها شرکت تولیدی و خدماتی حوزه های گوناگون خطوط هوایی، حمل و نقل هوایی، هوانوردی، تکنولوژی هواپیمایی، مدیریت ترافیک هوایی و .. صنایع مرتبط در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

نمایشگاه_صنعت_حمل_و_هوایی

 در نخستین نمایشگاه بین المللی صنعت حمل و نقل هوایی و تجهیزات فرودگاهی که تاییدیه اتحادیه جهانی نمایشگاه بین المللی UFI را داشت، شرکت های مختلف هواپیمایی ، انجمن حمل و نقل هوایی، سازمان هوا و فضا، شرکت مادر تخصصی فرودگاه ها و شرکت های دانش بنیان از جمله گروه شرکتهای بهپرداز جهان و شرکت کامپیوتر و روشهای مکانیزه از هلدینگ بهپرداز جهان جدیدترین محصولات و نوآوری های خود را به نمایش گذاشتند.

هدف این نمایشگاه ایجاد زمینه تعامل سازنده بین شرکت های معتبر بین المللی با دانشگاه ها و شرکت های فعال این حوزه برای بهره مندی از توانایی ها و بروز رسانی و توسعه صنعت هوایی کشور بوده است. چند تن از اعضای هیات دولت و فعالان عرصه سیاسی و اقتصادی کشور از جمله محمد شریعتمداری وزیر بازرگانی ، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی ، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان و چندی دیگر از بزرگان حضور به هم رساندند.

نمایشگاه_صنعت_حمل_و_هوایی

 آقای شریعتمداری در اظهاراتی درباره این نمایشگاه فرمود: صنعت هوا فضا یکی از مهمترین صنایع امروز جهان است که پیشرفت بالایی داشته است و با توجه به اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران سال های سال و از ابتدای پیروزی انقلاب، با محدودیت و تحریم های گسترده روبرو بوده، این تحریم ها موجب تقاضای گسترده ای برای این صنعت شده است و همین تقاضا و بازار بزرگ، پشتوانه بزرگی برای تولید داخل کردن در این صنعت شده است و ما باید تا حد ممکن در این راه گام برداریم.

در اولین نمایشگاه بین المللی صنعت حمل و نقل هوایی و تجهیزات فرودگاهی نمایندگان کشورهای آلمان، چین، انگلستان، فرانسه، اسپانیا، یونان، ایتالیا و برخی از کشورهای منطقه خاورمیانه حضور داشتند. می توان گفت یکی از اصلی ترین اهداف برگزاری این نمایشگاه دستیابی به جایگاه اول در صنعت حمل و نقل هوایی در منطقه است.

نمایشگاه_صنعت_حمل_و_هوایی

شرکت کامپیوتر و روشهای مکانیزه با دو نرم افزار ردیابــی ناوگان خــودرویی برای پرسنل پرواز و نرم افزار زیر ساخــت آموزش الکترونیکی (E-Learning) در این نمایشگاه شرکت کرد. یکی از دغدغه های ایرلاینها حمل و نقل پرسنل پرواز و مدیریت هر چه بهتر پرسنل و تجهیزات فعال در این بخش می باشد . به ویژه زمانی که تعداد پرسنل و تجهیزات و خودروها افزایش می یابد هدایت و مدیریت این فرایند به شکلی فزاینده دچار پیچیدگی هایی می شود. با استفاده از نرم افزار ردیابی ناوگان خودروی پرسنل پرواز، می توان از موقعیت جغرافیایی تمام اجزای فعال سازمان مطلع بود و با دریافت اطلاعاتی جامع، ناوگان حمل و نقل سازمان را به صورت هدفمند مدیریت کرد. در این سامانه می توان با استفاده از یک دستگاه ردیاب GPS که روی هر خودرو نصب می شود و یا یک گوشی هوشمند که متعلق به پرسنل سازمان می باشد ، موقعیت جغرافیایی آنها را شناسایی کرده و در کمترین زمان ممکن تمامی خودروها و نیروی انسانی فعال در سازمان را کنترل، مدیریت و هدایت نمود.

نرم افزار دیگری که شــرکت کامپیوتر و روشــهای مکانیـزه در این نمایشـگاه ارائه داده است ، نــرم افزار زیر ســاخت یادگیری الکترونیـــکی (E-Learning) است. در عصر حاضر به دلیل پیشرفتهای روزافزون تکنولوژی ، آموزش در حین کار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و هیچگاه نمی توان دانشهای آکادمیک را نقطه پایان متخصصان و فعالان بخشهای مختلف کاری دانست. صنعت هوایی نیز از این مقوله جدا نیست . برگزاری دوره های تخصصی مربوط به حمل و نقل هوایی یکی از خدماتی است که می تواند مورد نیاز فعالان و متخصصین این حوزه باشد و هم مورد توجه عموم افراد که علاقه داند وارد این حوزه شوند قرار گیرد. از طرفی مشغله های کاری و بعد مسافتی از جمله موانعی است که می تواند برخورداری از این دانش را با اخلال مواجه کند. اما راه حل این موضوع استفاده از آموزش الکترونیکی (E-Learning) است. سیستم یادگیری الکترونیــکی (E-Learning) یک زیر ساخت نرم افزاری برای مدیریت و اجرای دوره های آموزشی الکترونیکی اعم از دوره های مختلف شرکت های هواپیمایی است. این سیستم، کلیه فعالیت های کاربر با هر نقشی (راهبر، مدرس، فراگیر و ...) را ثبت و رصد می‌کند، روند یادگیری و آموزش را به طور خودکار مدیریت کرده و امکان گزارش دهی از فعالیت های انجام شده را فراهم می‌کند. در این نرم افزار محتوای آموزشی با قالب های مختلف ارائه می شود. تولید کنندگان محتوا می توانند جزوات و فیلم های آموزشی خود را در فرمت وقالب های گوناگون تولید کرده و جهت استفاده در نرم افزار ارائه نمایند. 

امید است فعالیت ها آغاز شده در صنعت حمل و نقل هوایی کشور، با تلاش روز افزون خدمتگزاران و متخصصین صدوق این حوزه به ثمر نشسته و شاهد بازگشت روزهای طلایی و پر افتخار صنعت هوایی کشور باشیم.

تهیه و تنظیم : مریم عیسی زاده
تعداد مشاهده خبر: (921)
گروه خبر: اخبار
کد خبر: 1271

اخبار و مقالات